Acum se pun bazele noului proiect. Ce părere aveți despre Parcul Primăverii?

Autor  Ionel Lespuc   în       4 years în urmã  

Marți, de la ora 17, va avea loc o nouă dezbatere publică #CIIC online. Tema acestei dezbateri este „Reamenajarea Parcului Primăverii”. Clujenii pot veni cu idei și propuneri plecând de la nevoile lor, dar și de la draftul de proiect realizat de urbaniștii Vlad Sebastian Rusu și Octav Olănescu.
Dezbaterea va fi organizată online, prin intermediul platformei electronice ZOOM și va fi transmisă live pe paginile de Facebook Municipiul Cluj-Napoca și CIIC – Centrul de Inovare și Imaginație Civică.
Citește și:
Pentru înscrierea la cuvânt, cei interesați sunt rugați să adreseze o solicitare în opțiunea ”mesaj” a paginii CIIC – Centrul de Inovare și Imaginație Civică pentru a putea primi linkul de conectare în ziua dezbaterii și detalii cu privire la intervenție.
„Fiecare clujean poate veni cu o idee sau inițiativă valoroasă. Centrul de Inovare și Imaginație Civică este locul unde culegem și dezbatem toate propunerile care vizează modernizarea și dezvoltarea orașului nostru pe multiple componente, de la mobilitate urbană la orașul Smart City, de la proiecte cultural-artistice la aspecte care țin de dezvoltarea socială. CIIC își propune să aducă toate energiile pozitive ale orașului într-un cadru organizat în care aceste idei să poată fi analizate și dezbătute alături de experți. Prin #CIIC dorim să încurajăm participarea, implicarea cetățenilor în ceea ce înseamnă dezvoltarea Clujului și să utilizăm cât mai bine resursele creative ale comunității”, arată reprezentanții Centrului de Inovare și Imaginație Civică.

About