Regionala CFR Cluj intenționează să cumpere aproape 1.000 de steaguri ale României și Uniunii Europene

Autor  admin   în       2 zile în urmã     283 Vizualizări.  

Regionala CFR Cluj a deschis o consultare de piață pentru a afla cât pot costa mai multe sute de steaguri ale României, Uniunii Europene și lăncile aferente.

Potrivit anunțului disponibil se dorește cumpărarea a 419 steaguri UE de dimensiune 135×90, 441 steaguri ale României aceeași dimensiune și 502 lănci arborare. Prețurile vor fi menționate fără TVA, iar consultarea deschisă zilele trecute se încheie la 1 aprilie.

Licitațiile de achiziție ale steagurilor nu sunt rare la regionalele CFR SA și CFR Călători, potrivit clubferoviar.ro. Acum cinci ani, regionala Galați a plătit unei companii din Prahova 5.700 de lei pentru achiziție steaguri, iar în 2023 CFR Călători a cumpărat tot prin achiziție directă un steag cu lance de 172 de lei.

 

About  

Sunt Ionel Lespuc, jurnalist. Alături de mine, am invitat și continuu să invit să scrie oameni cunoscuți ai Clujului. Uite câteva nume: Kai Brand Jacobsen, norvegiano-canadianul care merge de la Cluj în misiuni de pace, peste tot în lume; Cristi Danileț, judecătorul rebel despre care sunt sigur că ai auzit; Emanuel Ungureanu, vicepreședintele Comisei de Sănătate din Camera Deputaților, mereu în luptă cu neregulile din spitale; Dan Clinci, arhitect, omul din spatele concursurilor de soluții care remodelează Clujul; Mihnea Stoica, analist politic, cadru universitar la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării; Mihai Șerban, om de afaceri de succes și maestru de arte marțiale.