O nouă piață volantă va funcționa în Cluj. Va vea un program săptămânal, 5 ore/zi

Autor  admin   în       2 years în urmã  

O nouă piață volantă va funcționa, săptămânal, în incinta Parcului Industrial TETAROM I din Cluj. 

Desfășurată sub brandul „Produs de Cluj”, piața volantă va avea loc în fiecare zi de miercuri între orele 13:00 și 18:00, în proximitatea clădirii A2. Organizatorii se așteaptă ca peste 3.000 de persoane să beneficieze de produsele comercianților de aici. 

DECLARAȚIE

„Acest nou tip de proiect vine ca urmare a solicitărilor făcute de angajații firmelor care sunt locate în Parcul Industrial TETAROM I și este asigurat de producătorii de legume și fructe clujeni, precum și de cei care comercializează preparate alimentare. Venim, astfel, în întâmpinarea cerințelor a peste 3.000 de persoane și, concomitent, a producătorilor care vor avea o ocazie în plus de a-și valorifica munca. Beneficiem de sprijinul Primăriei Cluj-Napoca și al conducerii TETATOM, ceea ce este un exemplu de colaborare pentru binele comunității”.

 Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj

Producătorii care vor participa la piața volantă din Parcul Industrial TETAROM I vor avea la dispoziție, în mod gratuit, standurile Asociației Produs de Cluj, ceea ce va asigura un aspect estetic unitar. Prima ediție a evenimentului va avea loc miercuri, 26 iulie, și va reuni producători de fructe și legume, brânzeturi și carmangerie tradițională, dulciuri de casă, must și vin, lavandă și miere de albine. 

Organizatorii evenimentului sunt Consiliul Județean Cluj și Primăria municipiului Cluj-Napoca.

About  

Sunt Ionel Lespuc, jurnalist. Alături de mine, am invitat și continuu să invit să scrie oameni cunoscuți ai Clujului. Uite câteva nume: Kai Brand Jacobsen, norvegiano-canadianul care merge de la Cluj în misiuni de pace, peste tot în lume; Cristi Danileț, judecătorul rebel despre care sunt sigur că ai auzit; Emanuel Ungureanu, vicepreședintele Comisei de Sănătate din Camera Deputaților, mereu în luptă cu neregulile din spitale; Dan Clinci, arhitect, omul din spatele concursurilor de soluții care remodelează Clujul; Mihnea Stoica, analist politic, cadru universitar la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării; Mihai Șerban, om de afaceri de succes și maestru de arte marțiale.