Boc se plânge că nu are concediu. “Nu se întrezărește ceva”

Autor  Ionel Lespuc   în       3 years în urmã  

Primarul Clujului, Emil Boc, s-a plâns că nu va pleca nici anul acesta în concediu. “Nu am fost anul trecut în concediu și nici anul acesta nu se întrezărește ceva. Am doi ani de când nu am mai fost în concediu. Anul trecut a fost pandemie”, a spus primarul, la Realitatea FM. Întrebat dacă situația de anul acesta are legătură cu alegerile din PNL, Boc a replicat: “Alegeri au fost și anul trecut. Tot timpul sunt alegeri, tot timpul este de lucru”.

În 25 septembrie au fost programate alegerile pentru funcția de președinte în PNL, iar Emil Boc luptă de partea unuia dintre candidați, premierul Florin Cîțu, în dauna actualului președinte, Ludovic Orban.

Emil Boc obișnuia să plece în concediu, an de an, la un resort din Turcia, la mijlocul lunii august.

 

About  

Sunt Ionel Lespuc, jurnalist. Alături de mine, am invitat și continuu să invit să scrie oameni cunoscuți ai Clujului. Uite câteva nume: Kai Brand Jacobsen, norvegiano-canadianul care merge de la Cluj în misiuni de pace, peste tot în lume; Cristi Danileț, judecătorul rebel despre care sunt sigur că ai auzit; Emanuel Ungureanu, vicepreședintele Comisei de Sănătate din Camera Deputaților, mereu în luptă cu neregulile din spitale; Dan Clinci, arhitect, omul din spatele concursurilor de soluții care remodelează Clujul; Mihnea Stoica, analist politic, cadru universitar la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării; Mihai Șerban, om de afaceri de succes și maestru de arte marțiale.